Poczucie bezpieczeństwa jest fundamentalną potrzebą każdego człowieka, a jego wpływ na lokalną społeczność jest niezwykle istotny. Dlatego niezwykle istotne jest tworzenie i wykorzystywanie narzędzi umożliwiających skuteczną identyfikację zagrożeń, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. W tym kontekście policja korzysta z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB).

KMZB to interaktywne narzędzie, które umożliwia anonimowe przekazywanie informacji o zagrożeniach policji. Dzięki interaktywnej stronie internetowej lub aplikacji każdy może oznaczyć zagrożenie występujące w naszym otoczeniu. Dodanie nowego punktu na mapie zagrożeń jest możliwe poprzez odnośnik znajdujący się na stronie Komendy Powiatowej Policji w Olecku – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po wejściu na stronę, wystarczy kliknąć baner z logo KMZB po prawej stronie. Korzystanie z narzędzia jest łatwe i intuicyjne. Na początku warto zapoznać się z regulaminem oraz instrukcją obsługi dostępną na stronie.

Przeczytaj też: Kierowcy łamią przepisy na potęgę | Czym jest karta ratownicza pojazdu?

Każde zgłoszenie naniesione na mapę zagrożeń jest weryfikowane przez policję. Jeśli informacja zostanie potwierdzona, podejmowane są działania mające na celu wyeliminowanie uciążliwych zjawisk, które wpływają negatywnie na mieszkańców.

Należy jednak pamiętać, że zgłoszenie na mapie zagrożeń nie jest równoznaczne z interwencją policji. W przypadku sytuacji wymagających natychmiastowej pomocy, należy skontaktować się z policją pod numerem telefonu 112.

Mapa dostępna jest pod adresem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Źródło: KPP Olecko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

koncert olecko Previous post Koncert – Zespół Ajagore i Piotr Bukartyk
mazurskie spotkania z folklorem Next post XXIV Mazurskie Spotkania z Folklorem mlekiem i miodem płynące