Najczęstszym powodem, który stwarza zagrożenia dla bezpieczeństwa na drogach, jest łamanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza przekraczanie dozwolonej prędkości. Dlatego policjanci z drogówki w Olecku regularnie przeprowadzają pomiar prędkości i wymuszają przestrzeganie przepisów prawa przez kierowców.

W poniedziałek (8.05.2023 r.) funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzali kontrolę prędkości. Niestety, ponownie okazało się, że na naszych drogach nie brakuje osób, które celowo łamią przepisy, narażając siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. W trakcie działań policjanci nałożyli mandaty na 6 kierowców.

Najbardziej niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec Gołdapi, który, prowadząc samochód osobowy, rażąco przekroczył dopuszczalny limit prędkości, osiągając prędkość 145 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 90 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz otrzymał 13 punktów karanych.

Apelujemy do kierowców, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości oraz zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

Źródło: KPP Olecko

karta ratownicza pojazdu Previous post Karta ratownicza pojazdu – dlaczego jest ważna?
odbior budynku przez straz pozarna Next post Odbiór budynku przez straż pożarną