Nowa ścieżka pieszo – rowerowa pomiędzy Oleckiem a Gordojkami Małymi jest już gotowa do użytku. Długość trasy to ok 7 km.

W obrębie ścieżki rowerowej zainstalowano cztery punkty obsługi dla cyklistów, które umożliwiają każdemu podróżnemu przerwę i relaks w otoczeniu przyrodniczym. Ta trasa rowerowa pełni również rolę dydaktyczną. Dzięki 10 informacyjnym tablicom dotyczącym przyrody można się dowiedzieć, jakie rodzaje roślinności i zwierząt występują w okolicy. Projekt ten obejmuje także quest, czyli rodzaj edukacyjnej zabawy terenowej, łączącej elementy rozrywki i wiedzy, poszukiwania skarbów i przyjemności z odkrywania.

Przy ścieżce ustawiono również budki dla ptaków, schronienia dla sów i kaczek, oraz domki dla owadów, co sprzyja ochronie bioróżnorodności w tym regionie.

Na trasie znajduje się również miejsce na ognisko i stojaki rowerowe.

Prezentację ścieżki i jej atrakcji zaplanowano na 10 grudnia, podczas zimowego pikniku o charakterze ekologiczno-edukacyjnym. Uczestnicy będą mogli przebyć 7 kilometrów pieszo, biegiem lub na rowerze, wziąć udział w grze terenowej z nagrodami, a na zakończenie zebrać się przy wspólnym ognisku.

Serdecznie zapraszam wszystkie rodziny na to wydarzenie,
Karol Sobczak, Burmistrz Olecka

Projekt został sfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020.

Całkowity koszt projektu wynosi 4 171 926 zł, z czego dotacja wyniosła 3 191 258,83 zł.

Źródło: UM Olecko

barber a fryzjer Previous post Barber a fryzjer – czym się różnią?
ferie zimowe z rok olecko Next post Ferie z Mazurami Garbatymi 2024